Aktuality - SCU.sk

Sme Majstri Európy

Slováci Majstrami Európy v športovom cheerleadingu! 

Z ICU Majstrovstiev Európy 2024 v športovom cheerleadingu nesie národný reprezentačný tím SLOVAK CHEER TEAM  domov na Slovensko zlato. 

Slovak Cheer Team uspel v konkurencii 7 súťažných vystúpení svojej kategórie a športovci sa zaslúžene postavili na najvyšší stupienok pódia. Suverénne s takmer 10 bodovým náskokom pred druhým miestom. So slzami v očiach hrdo spievali slovenskú hymnu, ktorá znela vo viac ako storočnej histórii svetového cheerleadingu po prvýkrát.

Dôsledná príprava tréneriek, tvrdé tréningy, maximálne nadšenie športovcov a tímová spolupráca organizačného tímu smerovali k jedinému cieľu - doniesť z majstrovstiev medaily.

“Ešte pred súťažným dňom všetci okoloidúci zaujato sledovali prípravy našich doposiaľ nie veľmi známych reprezentantov v súťažnom areáli”, hovorí manažérka reprezentačného tímu Andrea Paňko a pokračuje, “Prekvapili sme nielen porotu, ale celý európsky cheerleading. Nikto to nečakal, a obrovský bodový náskok v hodnotení svedčí o tom, že trénerky Karin Černá a Anastasia Maksimova reprezentáciu vynikajúco pripravili.”

Fakty o súťaži

Na ICU Majstrovstvách Európy 2024 v športovom cheerleadingu, ktoré sa uskutočnili v dňoch 28.-30.6.2024 v nórskom Oslofjord Convention Centre, súťažilo celkom 195 tímov z 23 krajín Európy. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 3361 športovcov. Slovak Cheer Team získal titul majstra v kategórii TEAM CHEER COED Youth Level 3.

Čo je to cheerleading?

Cheerleading je športovým odvetvím, ktoré sa ako jedno z mála zaoberá aj podporou ďalších ostatných športových odvetví a úzko s nimi spolupracuje. A tak okrem vlastných súťaží, spolupracujú cheerleaders s rôznymi športovými klubmi a pomáhajú vytvárať atmosféru pri športových podujatiach, turnajoch a súťažiach (americký futbal, hokej, basketbal, florbal, volejbal a ďalšie). 

Cheerleading je od roku 2021 olympijským športom a slovenský reprezentačný tím predvedie svoje vystúpenie na Olympijskom festivale 27.7.2024 popoludní na bratislavskej Kuchajde.

Kontakt pre médiá

Andrea Paňko
manažérka SLOVAK CHEER TEAMu a 1. viceprezidentka SCU
tlf: +421 907 311 988, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., www.scu.sk